Yediiklim Okulları,

          İsmini ülkemizin yedi bölgesinde almıştır. Yediiklim ismi özel eğitim öğretim sektöründe gerek yayıncılık gerekse kurumsal anlamda bilindik bir markadır. Ülkemiz genelinde bilinen Yediiklim Markası 2015 yılından itibaren ülkemizin çeşitli yerlerinde okullar açmaya başlamıştır. İlk olarak Kocaeli de açılan Yediiklim Okulları, Diyarbakır ve Balıkesir illerimizde de kısa süre sonra faaliyete geçmiştir. İlerleyen tarihlerde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok ilde kampüsler açmaya hazırlanmaktadır.

 

          Yediiklim Okullarının, en önemli özelliklerinden birisi eğitimci kökenli kişilerin oluşturduğu bir kurum olmasıdır. Özel eğitim – öğretim kurumlarında ve yayınlarında çeşitli kademelerde görev yapmış olan yönetim kurulu üyeleri eğitimin, geleceği inşa etmek olduğu bilinci ile hareket etmektedir.

 

          Yediiklim Okulları, “Her çocuk dünyayı değiştirebilir” misyonu ile yola çıkmış olup bireye önem veren “öğrenemeyen insan yoktur. Öğretme yöntemi keşfedilmemiş olan insan vardır” anlayışı ile hareket etmektedir.

 

          Çağdaş, demokratik, düşünen, sorgulayan ve üreten bireylerin yetiştirilmesi ile birlikte milli ve manevi değerlere sahip bireylerin yetiştirilmesi Yediiklim Okullarının ana prensipleri arasında yer almaktadır.

 

          Yönetim Kurulu Başkanlığını, Necmi Şahin’in yaptığı Yediiklim Okullarının Yönetim Kurulunu,

Murat Şehir, Bekir Yılmaz, Mustafa Erdoğan, Yalçın Kaya oluşturmaktadır.