Öğrencilerimizi Nasıl Seçeriz?

   

   Yediikim Okulları Lise düzeyindeki öğrencilerini Yediiklim Ortaokullarından gelen ve sekizinci sınıfın sonunda girilen merkezi liselere giriş sınavı sonucunda başvuran öğrencilerinden seçer. Ayrıca 9. sınıfa nakil sınavıyla da öğrenci alır.

   Yediiklim Okulları, üst düzey akademik programları ile öğrencilerini Türkiye'nin en seçkin ve saygın üniversitelerine hazırlar.

  Yediiklim Okulları, öğrencilerine ve öğretmenlerine tutku ve ilgi duydukları alanları daha da kapsamlı inceleme fırsatı verir. Ders dışı alanlardaki faaliyetlere tüm öğrenci ve öğretmenlerini dahil eder.

   Yediiklim Okulları öğrencilerinin ve öğretmenlerinin, ulusal ve uluslar arası fen fuarlarına, matematik yarışmalarına, konserlere, spor etkinliklerine, tiyatro atölyelerine katılmaları için fırsat ve imkan hazırlar.

   Yediiklim Okullarının odak noktası, öğrencilerin sadece öğretmenlerinin değil, geleceklerinin de mimarları olacağı bir öğrenme toplumu oluşturmaktadır.

   Öğrenmeye gelen herkese "hoşgeldiniz" diyoruz.

Aday Öğrenciler İçin Yediiklim Okullu Olmak

1)  Yediiklim Okulları geçmişten gelen uzmanlığın ışığında deneyimli ve güvenilir bir kadro tarafından yönetilir.

2) Eğitim kadrosu, akademik ve bireysel yetkinlikler dikkate alınarak seçilir.

3) Yediiklim Okullarında iyi İngilizce ve ayrıca farklı yabancı dil öğrenen öğrenciler TOFEL, ELTS, Avrupa Dil Pasaportu gibi uluslararası sınavları başarıyla verebilmek amacıyla yetiştirilir.

4)  Yeediiklim Okullarında teknoloji eğitimin bir parçasıdır. Üçboyutlu yazıcı ve bilgisayar laboratuvarlarının yanı sıra, smart board donanımına sahiptir.

5)  9. sınıfta başlayan üniversite yolculuğu, üniversite danışmanlarının rehberliğinde hedefe ulaşana kadar devam eder.

6) Fuarlar, okul ziyaretleri, kariyer günleri ile yurtiçi ve yurt dışındaki okulları tanıyan öğrenciler, yetenek ve hedeflerine uygun okulu seçer, danışmanlarının yardımıyla başvuru ve kayıt işlemlerini tamamlar.

7)  Öğrencilerimiz psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi desteğiyle mutlu ve başarılı bir öğrenim hayatı geçirirler.

8)  Yediiklim Okullarında öğrenme ve öğretme süreçlerinde öğrenciler de söz sahibidir.

9)  Sınıf temsilcilerinden oluşan Öğrenci Temsilciler Meclisi bilimsel, sanatsal, ve sosyal etkinlikler düzenler. Okul aile birliği toplantılarına katılır; dönemsel olarak yaptıkları öğrenci anketi ile okulun demokratik gidişatına yön verir.

10) Ders dışı etkinlik akademik program kadar etkin ve zengindir. Öğrencilerimiz bilim, sanat, kültür ya da sosyal alanlarda çalışan öğrenci kulüplerinden dilediklerine katılma şansına sahiptir.